Pankkiautomaatti räjäytettiin auki olleessa ravintolassa – tekijät pakenivat ilman rahasaalista

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Kiinalaisessa ravintolassa todistettiin perjantaina rajua tilannetta Yhdysvaltojen Philadelphiassa. Kolme miestä räjäytti ravintolassa sijaitsevan pankkiautomaatin sen aukioloaikana.

Kolme miestä oli saapunut Golden Chinese/American -ravintolaan iltayhdeksän maissa. He tilasivat tiskiltä ruokaa ja asensivat tämän jälkeen ravintolassa olleeseen pankkiautomaattiin räjähteen. Räjähdys vahingoitti automaattia, ikkunaa ja tiskin takana olleita tuotteita.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Miehet palasivat räjähdyksen jälkeen ravintolan sisään mutta eivät kyenneet irrottamaan pankkiautomaatin sisällä ollutta käteislaatikkoa. Niinpä he joutuivat pakenemaan paikalta ilman ryöstösaalista. Poliisi ei ole ABC-uutissivuston mukaan toistaiseksi tavoittanut tekijöitä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.

.