Kaakkois-Suomen poliisilaitos pyytää havaintoja Imatran Karhumäen kaupunginosassa tapahtuneesta murrosta. Kauppaan murtauduttiin tiistain vastaisena yönä 10. elokuuta. Poliisi tutkii asiaa varkautena.
– Kaupasta anastettiin alkoholijuomia ja makeisia, poliisista kerrotaan ja pyytää vihjeitä murtoon liittyen.
Poliisi pyytää silminnäkijähavaintoja tai muuten asiasta tietäviä ilmoittamaan havaintonsa sähköpostilla vihjeet.kaakkois-suomi@poliisi.fi tai puhelimitse 0295414559. Murtovarkaudesta voidaan tuomita sakko- tai vankeusrangaistukseen. Vankeusrangaistuksen enimmäispituus on yksi vuosi ja kuusi kuukautta.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten kauppa, makeiset, Poliisi Suomi tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.
.