MP-messut: Lakko ei vaikuta messuihin – omat bussit kuljettavat messuvieraita koko päivän

Matkailu Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Julkinen liikenne pysähtyy myös Helsingissä loppuviikosta. Pohjoismaiden suurimmilla moottoripyörämessuilla on varauduttu tilanteeseen omilla MP 24 -busseilla. Kyytiin pääsee messujen pääsylippua näyttämällä.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

– MP 24 Moottoripyörämessujen avajaispäivälle perjantaille 2. hlmikuuta on järjestetty MP-messujen toimesta veloituksettomia bussikyytejä Helsingin keskustasta, Itä-Helsingistä, Espoosta ja Vantaalta. MP-messubussin kyytiin pääsee näyttämällä ennakkoon ostettua messulippua, organisaatiosta kerrotaan.

Lisäksi messujen läheisyyteen on järjestetty lisää pysäköintipaikkoja. MP-messubussin reitit, pysäkit ja aikataulut voi tarkastaa täältä. Lakko ei vaikuta enää lauantain tai sunnuntain julkiseen liikenteeseen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Matkailu -osioistamme.