Maailman kuumin sotilas allasbileissä – riemulla ei ollut rajaa

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Taannoin Maailman kuumimmaksi sotilaaksi leikkimielisesti mediassa nimetty sometähti Kindly Myers ei ole enää hetkeen toiminut itse armeijassa, mutta taannoinen ura näkyy hänen toiminnassaan ajoittain yhä edelleen. Viime aikoina Myers on tosin toiminut enemmän somen ja malliuransa eteen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Taannoin biksuissa PSAK-47 -rynnäkkökiväärin kanssa poseerannut nainen on nyt jättänyt ampumiseen soveltuvat välineet kotiin ja hypännyt näyttävässä asussa uimaan. Hän hyppii innoissaan allasbileissä ja kertoo samalla ikääntymisen olevan hänelle tässä vaiheessa iloinen asia. Päivityksen tyyli on voimaannuttava.

Myers toteaa olevan hienoa ymmärtäessään miten ikääntymisen myötä muuttuu entistäkin kuumemmaksi, viisaammaksi ja terveemmäksi versioksi itsestään. Tämä tunne olisi varmasti tarpeen myös monille suomalaisille, joille ikääntyminen voi joskus tuntua hankalalta.

Myersillä on nykyisin lähes kolme miljoonaa seuraajaa jo pelkästään Instagramissa, ja hänen suosionsa on ollut jo pitkään kovassa kasvussa. Suuri somesuosio tukee tietenkin Kindlyn malliuraa, joka on lähtenyt käyntiin hyvin.

Kindly on rakentanut itselleen vahvan henkilöbrändin, ja hänet on haluttu mukaan moniin kampanjoihin. Myers julkaisee itsestään usein somessa upeita kuvia, joille hänen sotilastaustansa luo tietenkin poikkeuksellisen viitekehyksen. Tämä näkyy ajoittain myös hänen kuviensa aihevalinnoissa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.