Pete Parkkonen sai jo ensimmäisen festarikeikkansa

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Idols-kisasta yllättäen viime sunnuntaina pudonnut ennakkosuosikki Pete Parkkonen on kiinnitetty esiintymään ensimmäiselle ”festarikeikalleen”. Hän nousee lavalle Helsingissä launtaina 27. joulukuuta.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kyseessä on Virgin Oil -ravintolassa järjestettävä Punakuonorock-konsertti, joka järjestetään joulun välipäivinä. Parkkosen lisäksi tapahtumassa esiintyvät myös Hanna Pakarinen, Chisu, Jonna Kosonen ja Ville Pusa. Jokainen esiintyjä laulaa neljä hänelle itselleen tärkeää cover-kappaletta.

Pete Parkkonen sijoittui tämän vuoden Idols-kisassa kolmanneksi. Kaksi finalistia, Koop Arponen ja Anna Puustjärvi, kisaavat voitosta tällä viikolla.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.