BB: Joukkorangaistus toistuvista sääntörikkomuksista

Big Brother
Kirjoittaja: , toimittaja

Big Brother -talossa on tulossa rangaistus useammallekin asukkaalle, sillä BB-Aso, BB-Terttu ja BB-Nino ovat toistuvasti rikkoneet talon sääntöjä. Rangaistuksen sisältöä ei ole vielä paljastettu, mutta se tullaan määräämään vielä kuluvan iltapäivän aikana.

Erityisesti Terttu on rikkonut sääntöjä oikein urakalla, ja eilen BB-Tuija suuttuikin 61-vuotiaalle eläkeläiselle tämän rikkomusten takia. Tuija ei nimittäin halua joutua itse kärsimään siitä, ettei talon vanhin asukas välitä noudattaa Isovelin ilmoittamia sääntöjä.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Myös Nino ja Aso ovat rikkoneet sääntöjä, joskin hieman pienemmässä määrin. Slummissa asuva Nino varasti savukkeita paratiisin puolelta, ja Aso puolestaan kertoi – kuten eilen uutisoimme – päiväkirjahuoneessa käymistään keskusteluista muille asukkaille.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Big Brother -osioistamme.

.