Bruce Willis jälleen Die Hardiin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Näyttelijä Bruce Willis on nähty useaan otteeseen Die Hard -elokuvien kovaotteisena John McClanena. Ja tullaan näkemään myös jatkossa, mikäli se on hänestä kiinni. Willis on nimittäin kiinnitetty jälleen uuteen Die Hard -jatko-osaan.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Willis nousi maailmanlaajuiseen suosioon viimeistään ensimmäisestä Die Hard -elokuvasta. Nyt hän on kertonut olevansa jälleen valmis kuuluisaan rooliin, vaikka ehti jo aiemmin kieltäytyä kunniasta.

Leffasarjan neljäs osa on parasta aikaa käsikirjoittajien työpöydällä. Elokuvan ensi-iltapäivä ei ole vielä tiedossa.

Ennen Die Hardin jatkoa Bruce Willis nähdään Hostage -elokuvan pääroolissa. Hän esittää pian ensi-iltansa saavassa elokuvassa panttivankineuvottelijaa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.