Tässä on Kanyen pornona sensuroitu levynkansi – katso

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Maailman viihdelehdet ovat eilen ja tänään kertoneet, kuinka hiphop-tähti Kanye West on joutunut ongelmiin uuden My Beautiful Dark Twisted Fantasy -albuminsa kansitaiteen takia. Tapauksesta on tosin saatu paljon toisistaan poikkeavia tietoja.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Monet lehdet uutisoivat että Westin levynkansi oli sensuroitu pornona esimerkiksi maailman suurimmassa Walmart-kappaketjussa ja että kansitaide piti siksi vaihtaa toiseen. Samaan aikaan esimerkiksi LA Times väittää kuitenkin täysin toista.

Lehden mukaan Kanye West on itse tehnyt päätöksen vaihtaa levyn kansitaide, jotta ongelmia ei muodostuisi esimerkiksi edellä mainitun konservatiivisena tunnetun kauppaketjun kanssa. Oli totuus mikä tahansa, ei pornokansi ole päätynyt kauppojen hyllyille. Nyt Kanye on itse julkaissut alkuperäisen kannen Twitter-blogissaan. Katso kuva alta.

Kanye West My Beautiful Dark Twisted Fantasy Cover

Lue myös Kanye West epäili Kim Kardashianin lavastaneen törkeän rikoksen

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.