Kojelautakamera ikuisti läheltä piti -tilanteen – apulaisseriffi oli jäädä auton alle

Autot Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Viraalina levinneellä videolla talvikelit ovat vähällä päätyä viranomaisen kohtaloksi. Yhdysvaltojen Wisconsissa työskentelevä apulaisseriffi välttyi täpärästi auton alle joutumiselta.

Kojelautakameran kuvaamalla videolla Fold du Lacin piirikunnan apulaisseriffi on ollut juuri auttamassa ojaan ajanutta autoilijaa. Mies ei huomannut tielle palatessaan lähestyvän ajoneuvon luisuvan häntä kohti.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Apulaisseriffi huomaa kuitenkin vaaran ennen kuin on liian myöhäistä. Hän onnistuu väistämään täpärästi kohti luisuvan katumaasturin. Viranomaiset kehottavatkin Facebookissa hidastamaan vauhtia talvikeleillä, sillä auton luisuminen tiellä olisi saattanut koitua apulaisseriffin kohtaloksi.

 

https://www.facebook.com/fdlcosheriff/videos/2246203522285978/?v=2246203522285978

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , tai laajemmin tästä aihealueesta Autot, Uutiset -osioistamme.

PS: Lue lisää autoista Tyyliniekka.fi -verkkolehdestä.

.