Daft Punkin vuonna 2013 julkaisema Get Lucky -kappale keräsi muutamassa kuukaudessa yli 100 miljoonaa kuuntelukertaa Spotifyssa. Biisistä on tullut yksi kaikkien aikojen suosituimmista kesähiteistä, ja nyt sillä on jo 200 miljoonaa kuuntelukertaa Spotifyssa.
Joidenkin mielestä Get Lucky -kappaletta on varioitu vähintään yhtä monta kertaa, kun on kuunneltu alkuperäistäkin. Kaivoimme kuitenkin arkistoista esiin maittavan bassoversion, jolla kuullaan pehmeäsoundinen kesähitti. Soittajana on Jim Bennett -niminen mies.
Daft Punk koostuu kahdesta ranskalaisesta muusikosta, Guy-Manuel de Homem-Christosta ja Thomas Bangalterista. Duon tunnetuimpia kappaleita ovat Get Luckyn lisäksi Around the World, One More Time ja Robot Rock.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten basso, Daft Punk tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.