Anu Sinisalo Anna-lehdessä: ”Rauha ja rakkaus löytyivät kun muutin tämän asian”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Suomalainen näyttelijä Anu Sinisalo on tehnyt pitkän uran teatterissa, elokuvissa ja televisiossa. Sinisalo on palkittu kahdella Venla-palkinnolla. Perhekeskeiseksi ihmiseksi tunnustautuva Sinisalo on kertonut löytäneensä elämäänsä uudenlaisen rauhan ja sen myötä myös rakkauden.

Anu Sinisalo kertoo laajassa Anna-lehden haastattelussa, että ajautui nuorempana parisuhteisiin, joita hän kuvaa nyt traumasuhteiksi. Hän tunnistaa hakeutuneensa sellaisten ihmisten seuraan, joissa haavat kohtasivat, mutta eivät parantuneet. Vasta myöhemmin jokin muuttui, kun elämänkokemusta karttui lisää.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Nykyisessä parisuhteessaan hän puhuu ensimmäistä kertaa rauhasta, joka ei ole itsestäänselvyys.

– Tässä suhteessa on rauha, joka on minulle uutta. Olemme kumpikin käyneet läpi erilaisia elämänvaiheita. Osaamme jo sanoittaa ajatuksemme emmekä hätkähdä pienestä, hän sanoittaa.

– Tässä suhteessa on tosi hyvä olla. Se on tärkeintä, mitä haluan kertoa.

Nykyinen parisuhde rakentuu pian kuusikymppisen Sinisalon mukaan kahden kokeneen ihmisen välille. Hän kehuu, että heillä molemmilla on oma elämänkokemuksensa. Kumppani on hänen mukaansa keskusteleva, kuunteleva ja huumorintajuinen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.