Virgin-miljardöörin tuorein tempaus naurattaa – myös lentoemäntiä

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Virgin-yhtiön pääomistaja ja miljardööri Richard Branson joutui taannoin tukalaan tilanteeseen, kun hänen omistamansa ökyhuvila paloi maan tasalle. Karibian Necker-saarella sijaitseva talo syttyi tuleen hirmumyrskyyn liittyneestä salamaniskusta.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Huikeista tempauksistaan tunnettu Branson on nyt vienyt henkilöbrändiään askeleen eteenpäin, sillä hänen Virgin-lentoyhtiönsä matkustajien juomia viilennetään jatkossa keskimääräistä näyttävämmin. Lennoille on nimittäin tullut hänen kasvojensa mukaan tehdyt jääpalat, eli Pikku Richardit. Branson siis tuijottaa jatkossa business- ja ykkösluokan matkustajia silmästä silmään drinkkilasista.

Edellä mainitussa tulipalossa oli vaarassa myös Bransonin mökillä turma-aikaan asustanut Oscar-voittaja Kate Winslet. Hänkin pelastui lapsineen ja pelasti vielä Bransonin iäkkään äidinkin. Onnettomuushetkellä taloissa yöpyi yhteensä 20 ihmistä. Kukaan ei loukkaantunut turmassa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.