Poptähti Madonna on tehnyt rahakkaan sopimuksen oman hajuveden julkaisemisesta. Tuoksun markkinointi tulee tukemaan osaltaan myös hänen uuden Defying Gravity -albuminsa julkaisua. Madonna kuittaa sopimuksesta mukavat 9,5 miljoonaa dollaria.
Madonnan oman tuoksun nimeksi on tulossa lyhyesti ja ytimekkäästi vain Madonna. Sekä tuoksu että uusi levy julkaistaan samanaikaisesti marraskuussa – juuri sopivasti joulumarkkinoille.
Aiemmin oman hajuveden ovat julkaisseet mm. J.Lo, Britney Spears ja Beyonce. Madonnan edellinen albumi, American Life, julkaistiin vuonna 2003.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Madonna tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.