Madagascar rynni katsotuimmaksi

Piirroselokuva Madagascar rynni viime viikolla selkeästi Suomen katsotuimmaksi elokuvaksi. Se keräsi elokuvateattereihin 30.000 silmäparia, kun toiselle sijalle jäänyt Kuokkavieraat joutui tyytymään 5.700 katsojaan.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Kolmannelle sijalle tuli Paul Haggisin ohjaama upea Crash, joka on Los Angelesiin sijottuva karhea draama. Crashin näki viime viikolla 3.930 katsojaa. Muutaman sadan katsojan päähän jäivät Riemukupla : Tankki täynnä ja The Island.

Kotimaisista kärkipaikan vei Reino Nordinin ja Karoliina Blackburnin tähdittämä Game Over noin 2.500 katsojalla. Yhteensä elokuvan on nähnyt noin 10.000 silmäparia.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.