George Michael tuomittiin rattijuopumuksesta

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Poptähti George Michael tuomittiin perjantaina rattijuopumuksesta. Hänelle määrättiin sata tuntia yhdyskuntapalvelua ja kahden vuoden ajokielto. Oikeudenkäyntikuluja hän joutuu maksamaan noin 3.000 euroa.

George Michael, oikealta nimeltään George Panayiotou, jäi lokakuussa kiinni ajettuaan autolla huumausaineiden vaikutuksen alaisena. Poliisi löysi popparin nukkumasta autonsa ratissa. Ennen nukahtamista silminnäkijä oli soittanut poliisit paikalle. Michael myönsi syytteet.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– Olen tehnyt jotain joka on todella väärin ja joka on asettanut muut vaaraan, George Michael totesi.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.