Big Brother -kilpailussa koettiin tänään varsinainen jymy-yllätys, kun Martina Aitolehti poistui yllättäen talosta. Hän ilmoitti jo aamulla haluavansa poistua talosta henkilökohtaisiin syihin vedoten, ja nyt hän on toteuttanut suunnitelmansa.
Martina luovutti kilpailun koti-ikävän takia. Hän kertoi jo aiemmin Piialle ja Tiinalle suunnittelevansa lähtöä perhesyiden takia. Kilpakumppaneilleen hän kertoi olevansa erityisesti huolissaan isoäitinsä voinnista.
– Jos mulla ei olisi perhettä, niin tämä olisi niin helppo. Pystyisi tsemppaamaan. En löydä niin hyvää syytä, miksi olisin erossa perheestä ja sysäisin pois ikävän, Martina kertoi.
Lopulta koti-ikävä kävi salarakkaalle sietämättömäksi, ja rouva Aitolehti-Eerikäinen päätti jättää leikin kesken ja poistua talosta omasta tahdostaan. Hän oli kuitenkin huolissaan siitä, että Big Brother -ohjelma menee pilalle hänen päätöksensä takia.
– Ainut mikä on, niin mä kannan kauheata vastuuta, että tämä ohjelma menee pilalle mun takia, Martina totesi.
Salarakas kesti siis BB-talossa vain viikon ajan. Martina olisi joka tapauksessa ollut todennäköisin ehdokas ensi sunnuntain häätöäänestykseen.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Big Brother tai laajemmin aihealueesta Big Brother.