Näin BB-Cathy poistui maasta – lounasti lentokentän loungessa

Big Brother Kirjoittaja: , toimittaja

Perjantaina tunteikkain menoin Suomen Big Brother -talosta poistunut filippiiniläinen BB-Cathy ei jättänyt Suomea vielä perjantaina, kuten jotkut mediat virheellisesti uutisoivat. Sen sijaan hän vietti perjantai-illan ja seuraavan yön Helsingissä sijaitsevassa hotellissa.

Kotimatkalle Cathy suuntasi seurueineen vasta lauantaina iltapäivällä. Hänen ja muun seurueen paluulento lähti Helsinki-Vantaalta lauantaina kello kahden maissa iltapäivällä. Lentokentälle päästyään Cathyn ei tarvinnut odottaa koneeseen pääsyä muiden matkalaisten joukossa, vaan hän nautti sen sijaan kevyen lounaan loungessa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Samalla mallikaunotar paljasti muulle ryhmälle, ettei hän todellisuudessa osaa tehdä filippiiniläistä ruokaa. Hän ei kuitenkaan kertonut siitä suomalaisille kanssa-asukkailleen, vaan oli opetellut sikäläisen Adobon valmistuksen filippiinien BB-talossa hieman ennen lähtöään Suomeen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Big Brother -osioistamme.