Harry Potter -elokuvissa Luna Lovekivaa ja Neville Longbottomia esittävät Evanna Lynch ja Matthew Lewis vierailevat Helsingissä Tennispalatsiaukiolla torstaina 4. marraskuuta klo 16.00 – 18.00 järjestettävässä fanitapahtumassa.
Matthew Lewis ja Evanna Lynch nousevat lavalle haastateltaviksi ja jakavat nimikirjoituksia. Parhaiten Harry Potter -teeman mukaisesti pukeutuneet palkitaan! Kyseessä on ulkoilmatapahtuma, joten faneja kehotetaan pukeutumaan lämpimästi.
Harry Potter -elokuvasarjan seitsemäs ja viimeinen seikkailu Harry Potter ja kuoleman varjelukset nähdään elokuvateattereissa kahtena kokoillan elokuvana. Harry Potter ja kuoleman varjelukset – osa 1 saa Suomen ensi-iltansa elokuvateattereissa 17. marraskuuta 2010. Päätöselokuva Harry Potter ja kuoleman varjelukset – osa 2 saapuu teattereihin 15. heinäkuuta 2011.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.