Big Brother -talossa iltapäivä on sujunut häätöäänestyksessä olevien asukkaiden ja oljenkorsi-kisan voittaneen Tanjan tilannetta päivitellessä. Keskustelu kääntyi kuitenkin lopulta kauneuteen ja komeuteen, kun asukkaat ryhtyivät kertomaan mitä he pitävät hyvännäköisenä ihmisissä.
BB-Tanja kertoi, ettei hän voi sanoa ovatko hänen ystävänsä hyvännäköisiä vai eivät, koska ystävistä ei voi sanoa sellaista. BB-Ben halusi kuitenkin tietää kuka on naisten mielestä parhaimman näköinen, kun mukaan otetaan hänet, BB-Salar ja BB-Sebastian.
– Tanja kuka meistä on parhaimman näköinen? Mä voin sanoa, että mun mielestä ensin minä, sit Salar ja Sebastian, Ben totesi.
– Okei, otetaan sit seuraavaksi vaikka Seba, Salar ja Miksu? Suvi kysyi vuorostaan Beniltä.
– Miksu, Ben vastasi Mikaeliin viitaten.
– No, entä sit naisista? Amanda… Ei kun Amandaa ei oteta. Ketä näistä; Annika, Veera vai Janica? Suvi kysyi.
– Janica. Jos naamasta niin Veera, mutta jos kropan kanssa niin Janica, Ben vastasi.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten BB Ben 2011 tai laajemmin aihealueesta Big Brother.