Tampereen Love Music Festival julkisti aikataulunsa

Viihdeuutiset · Stara.fi

20. – 21. heinäkuuta Tampereella järjestetään urbaaniin musiikkiin keskittyvä Love Music Festival -tapahtuma. Nyt järjestäjät ovat vahvistaneet tapahtuman esiintyjien aikataulut. Samalla kahden ulkomaisen pääesiintyjän keikat ovat muuttuneet bändikeikoista DJ-keikoiksi.

Konemusiikkiin, houseen ja indierockiin keskittyvä järjestyksessään ensimmäinen Love Music Festival kerää Pyynikkiin kahden päivän aikana lähes 40 artistia. Tietoa tapahtumasta, artisteista ja lipuista löytyy osoitteesta: www.lovemusicfestival.fi. Tapahtuman eilen vahvistettu aikataulu on seuraava.

PERJANTAI

STAGE 1
16.00 – 16.40 Teflon Brothers
17.10 – 18.10 A-Trak
18.50 – 20.20 Groove Armada (Dj-set)
21.00 – 22.00 Basement Jaxx (Dj-set)

STAGE 2
16.40 – 17.10 Tundramatiks
18.10 18.50 I Was A Teenage Satan Worshipper
20.20 – 21.00 Lapko

PALLOILUHALLIN STAGE
17.40 – 18.30 Soppa
18.40 – 19.30 Kiippari Kalle
19.40 – 20.30 Timo Juuti & Hector 87
20.40 – 21.40 Dj Taste
21.50 – 22.50 Concha
23.00 – 00.00 Tremont & Noble Jr.
00.10 – 01.10 Milla Lehto
01.20 – 02.20 Super 8 & Tab
02.30 – 03.30 Proteus

LAUANTAI

STAGE 1
15.15 – 16.00 Veltto & The Weirdanen
16.40 – 17.20 Idiomatic
18.00 – 18.40 Shine2009
19.20 – 20.20 Regina
21.00 – 22.00 Milow

STAGE 2
14.30 – 15.15 Daco Junior
16.00 – 16.40 Ruger Hauer
17.20 – 18.00 Steen1 Orkestra
18.40 – 19.20 Kemmuru
20.20 – 21.00 SMC Lähiörotat

PALLOILUHALLIN STAGE
15.45 – 16.30 Julma-Henri
16.45 – 17.45 DJ Rascal
17.50 – 18.50 Mista S
18.55 – 19.55 Kid Lo & Hanna Nyberg
20.00 – 21.00 Lovetone
21.05 – 22.05 Syna
22.10 – 23.10 Flight
23.15 – 00.15 Orion
00.20 – 01.20 Jaytech
01.25 – 02.25 Tom Fall
02.30 – 03.30 Huoratron

Uusimmat