Tampereen Love Music Festival julkisti aikataulunsa

Viihdeuutiset · Stara.fi

20. – 21. heinäkuuta Tampereella järjestetään urbaaniin musiikkiin keskittyvä Love Music Festival -tapahtuma. Nyt järjestäjät ovat vahvistaneet tapahtuman esiintyjien aikataulut. Samalla kahden ulkomaisen pääesiintyjän keikat ovat muuttuneet bändikeikoista DJ-keikoiksi.

Konemusiikkiin, houseen ja indierockiin keskittyvä järjestyksessään ensimmäinen Love Music Festival kerää Pyynikkiin kahden päivän aikana lähes 40 artistia. Tietoa tapahtumasta, artisteista ja lipuista löytyy osoitteesta: www.lovemusicfestival.fi. Tapahtuman eilen vahvistettu aikataulu on seuraava.

PERJANTAI

STAGE 1

16.00 – 16.40 Teflon Brothers

17.10 – 18.10 A-Trak

18.50 – 20.20 Groove Armada (Dj-set)

21.00 – 22.00 Basement Jaxx (Dj-set)

STAGE 2

16.40 – 17.10 Tundramatiks

18.10 18.50 I Was A Teenage Satan Worshipper

20.20 – 21.00 Lapko

PALLOILUHALLIN STAGE

17.40 – 18.30 Soppa

18.40 – 19.30 Kiippari Kalle

19.40 – 20.30 Timo Juuti & Hector 87

20.40 – 21.40 Dj Taste

21.50 – 22.50 Concha

23.00 – 00.00 Tremont & Noble Jr.

00.10 – 01.10 Milla Lehto

01.20 – 02.20 Super 8 & Tab

02.30 – 03.30 Proteus

LAUANTAI

STAGE 1

15.15 – 16.00 Veltto & The Weirdanen

16.40 – 17.20 Idiomatic

18.00 – 18.40 Shine2009

19.20 – 20.20 Regina

21.00 – 22.00 Milow

STAGE 2

14.30 – 15.15 Daco Junior

16.00 – 16.40 Ruger Hauer

17.20 – 18.00 Steen1 Orkestra

18.40 – 19.20 Kemmuru

20.20 – 21.00 SMC Lähiörotat

PALLOILUHALLIN STAGE

15.45 – 16.30 Julma-Henri

16.45 – 17.45 DJ Rascal

17.50 – 18.50 Mista S

18.55 – 19.55 Kid Lo & Hanna Nyberg

20.00 – 21.00 Lovetone

21.05 – 22.05 Syna

22.10 – 23.10 Flight

23.15 – 00.15 Orion

00.20 – 01.20 Jaytech

01.25 – 02.25 Tom Fall

02.30 – 03.30 Huoratron

Uusimmat