Tästä syystä naisten surffaus on miesten suosikkilaji

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Surffaus on yleisesti erittäin viihdyttävää katsottavaa myös rannalta käsin. Suomessa laji ei ole suurten aaltojen puutteen vuoksi saavuttanut kovin suurta suosiota, mutta muun muassa Yhdysvalloissa ja Australiassa tilanne on aivan toinen. Nyt nähdään valokuvia Sydneystä.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Maailmankuululla Manly Beachilla järjestettiin äskettäin The Hurley Australian Open of Surfing -surffauskilpailut, jonka naisten sarjassa nähtiin näyttäviä suorituksia, joissa kaunottaret valjastivat aallon toisensa perään itseään vauhdittamaan. Samalla selvisi miksi juuri naisten surffaus on erityisesti miesten suosikkilaji.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.