500 kikkelikuvaa muodostaa Donald Trumpin kasvot

Yhdysvalloissa vaalikamppailu on täydessä käynnissä, ja samaan aikaan maailmalla äimistellään toisen ehdokkaan täysin päättömiä puheita ja toisen ehdokkaan perättömiä lausuntoja. Eniten parjausta on saanut osakseen Donald Trump, jota jopa oman puolueen edustajat ovat nimittäneen vaaralliseksi Yhdysvalloille.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Trumpia on sivallettu verkossa lukemattomin eri tavoin, mutta nyt verkossa leviää yksi tyylikkäimmistä. Hänet on nimittäin tehty mosaiikkikuvaksi peräti 500 paljaan peniksen kuvista. Lopputuloksessa yksittäiset kuvat ovat liian pieniä, jotta niistä voisi nähdä intiimejä yksityiskohtia, mutta alkuperäisessä suuressa kuvassa lapsilta kielletyt otokset näkyvät jo tarkemmin.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.