Todellinen teräsmummo! 80-vuotias heitti puolivoltin eteenpäin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Sanotaan, että ikä on vain numeroita. Se mikä vanhentaa tai nuorentaa ihmistä riippuu elämäntavoista ja asenteesta. Joskus viisikymppinen saattaa olla eläväisempi ja terveempi kuin huonosti voiva parikymppinen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Aktiivinen asenne, sosiaaliset verkostot ja terveet elämäntavat pitävät vanhusten elämän yleensä mielekkäänä. Esittelyyn nousee 80-vuotias asennemummo, joka on päättänyt osallistua perheen käytäväleikkiin. Isoäiti näyttää mallia puolivoltista.

Tervaskanto ottaa pyjama päällään vauhtia, juoksee käytävää pitkin ja tekee puoli voltin eteenpäin. Hän laskeutuu pehmeästi käytävällä olevaan tyynykasaan ja nauraa makeasti päälle. Uskaltaisitko sinä tehdä saman?

https://www.facebook.com/LADbible/videos/vb.199098633470668/3082343775146125/?type=2&theater

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.