Mies näki kaatopaikalla karhun – sen asento sai purskahtamaan nauruun

Talviunille valmistautuminen on raskasta työtä, mutta joskus karhujenkin on hyvä istahtaa hetkeksi ja ottaa vain rennosti. Juuri näin teki Kanadassa havaittu mustakarhu.

------

Mandy Stantic oli käymässä Manitoban provinssissa sijaitsevalla kaatopaikalla, kun hän huomasi jotain outoa. Karhu oli istumassa kaatopaikalle tuodulla sohvalla kaikessa rauhassa. Eläimen asento oli hämmästyttävän ihmismäinen.

– Karhut ovat yleensä erittäin aktiivisia kaatopaikalle. Tämä yksilö todennäköisesti söi itsensä täyteen ja päätti ottaa rennosti istuen sohvalla, Stantic kuvaili Mashable-sivustolle.

– Karhut eivät ole harvinaisia kaatopaikoilla. Ihmismäisesti istuva karhu oli kuintenkin niin harvinainen näky, että siitä oli pakko ottaa kuva, nainen jatkoi.