Pyöräkilpailut saivat yllättävän käänteen – koira liittyi joukkoon

Urheilu Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Urheilukilpailuissa nähdään toisinaan yllättäviä tilanteita jotka aiheutuvat pelipaikalle ilmaantuvista eläimistä. Taannoin belgiassa käydyissä pyöräilykilpailuissa kaaosta aiheutti irti päässyt koira.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Druivencross-pyöräkilpailut saivat yllättävän käänteen ajoradalle päässeen koiran ansiosta. Kilpailijat saivat lisähaastessa joutuessaan väistelemään heitä jahdannutta eläintä.

Koiralla oli kaulassaan panta, josta roikkui hihna. Se oli siis todennäköisesti päässyt karkuun omistajaltaan. Koira onnistuttiin lopulta noutamaan pois ajoradalta ennen kuin se ehti aiheuttaa vahinkoja itselleen tai kilpailijoille, uutisoi UPI.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Urheilu Viihdeuutiset.