Suosikkijuontaja Jaajo Linnonmaa on tehnyt historiaa, sillä hänet valittiin perjantain jo kymmenennen kerran Vuoden radiojuontajaksi. Radiogaalassa julkistettu valinta tehtiin yleisöäänestyksen perusteella, ja Linnonmaa on dominoinut viime vuosina äänestyksiä suvereenisti.
Linnonmaalla on toinenkin syy juhlaan, sillä hänen luotsaamassa Radio Suomipopin aamuohjelma Aamulypsy valittiin samassa tilaisuudessa Vuoden radio-ohjelmaksi. Koronarajoitusten johdosta gaala järjestettiin tällä kertaa tänä, joten Aamulypsyn tiimi joutui juhlimaan tuplavoittaja keskenään.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Jaajo Linnonmaa tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.