Pohjoismaiden suurin hiphop-festivaali Blockfest järjestetään Tampereella Ratinan alueella 20. – 21. elokuuta. Nyt tapahtuma on ilmoittanut, että sen artistikattaus tämän kesän festivaaliin on valmis. Samalla selvisi, että 50 Cent tulee nousemaan lavalle perjantain ja Future lauantain pääosiintyjäksi.
– Kaikki julisteessa ja nyt nettisivuillamme nähtävät nimet ovat erikseen vahvistaneet saapumisensa Tampereen Ratinaan 20.-21.8.2021. Aivan kaikki, 50 Centistä Futureen, Burna Boysta muihin ulkomaisiin vahvistuksiin sekä yhä edelleen kaikkiin kotimaisiin nimiin, Blockfest vahvisti.
Samalla tapahtuma kertoi, että DaniLeigh, Denzel Curry ja Polo G eivät sen sijaan pääse esiintymään Tampereelle. Monien muiden tapahtumien tavoin myös Blockfest tullaan järjestämään terveysturvallisesti yhteistyössä viranomaisten kanssa.
– Blockfest järjestetään terveysturvallisesti voimassa olevan lainsäädännön mukaan ja viranomaisten kanssa yhteistyötä tehden. Tarkemmista käytännön järjestelyistä tiedotetaan lähempänä tapahtumaa. Tervetuloa Ratinaan, kesän ylivoimaisesti kovimman esiintyjäkattauksen pariin, Blockfest totesi.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten 50 Cent, Blockfest tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.