Hääpari putkaan – juhlat eivät menneet kuin elokuvissa

Ohhoh! Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Vain muutamaa tuntia aiemmin alttarilla tahdon-sanan sanonut pari on päätynyt hääyöksi poliisin hoteisiin Floridassa sijaitsevasta Hiltonin hotellista. Poliisi kertoi löytäneensä morsiamen verisessä hääpuvussa ja sulhasen kasvot ruhjeilla.

------

Stefanie Ginas ja John Gerhard olivat menneet samana päivänä naimisiin. 32-vuotias Ginas kertoi poliiseille, että pariskunta oli riidellyt hänen veljestään. Riitely oli muuttunut väkivaltaiseksi. Sekä Ginas että toisena osapuolena ollut 43-vuotias Gerhard väittivät saaneen iskuja osakseen.

Molemmat pidätettiin. Pariskunta, joka asuu Newportissa, Pohjois-Carolinassa, määrättiin Collier Countyn vankilaan odottelemaan tuomiotaan. He pääsivät kuitenkin vapaaksi maksettuaan tuhannen dollarin suuruisen takuusumman, The Smoking Gun uutisoi.