Tosielämän poliisi ja rosvo -juoksukilpailu Tampereella – poliisit voittivat

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Sisä-Suomen poliisille tuli ilmoitus Tampereen Hikivuorenkadulla sijaitsevasta liikekiinteistöstä keskiviikkona aamuyöllä kahden aikaan. Hälytystehtävälle lähti useampi poliisipartio.

Poliisit havaitsivat kahden epäillyn olevan liikekiinteistön edessä. Epäillyt lähtivät juosten pakoon. Poliisit saivat heidät kiinni lyhyen juoksukilpailun jälkeen. Kahta miestä epäillään varkaudesta ja vahinkojen suuruutta selvitetään parhaillaan.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– Epäiltyjen varkaiden pakomatka loppui kuin kananlento. Rikos ei kannata, toteaa rikoskomisario ja tutkinnanjohtaja Tommi Juvonen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.

.