Erika Vikman härskissä asennossa päivityksessään

Ensin Suomen valloittanut ja kuluvan vuoden keväänä Euroviisujen myötä myös kansainvälisesti huomiota saanut Erika Vikman on tehnyt syksyn mittaan upeaa Euroopan-kiertuettaan ja esiintynyt loppuunmyydyille saleille Lontoossa, Amsterdamissa ja Tukholmassa.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Rohkeissa asuissa ja kuvissa ajoittain poseeraava Erika Vikman on nyt käynnistämässä kovasti odotetun Suomen kiertueensa, joka alkaa 8. marraskuuta Himos Areenalta ja päättyy 20. joulukuuta Tampereen Tavara-asemalle. Kiertue pysähtyy näiden välillä muun muassa Oulussa, Helsingissä, Lahdessa, Turussa ja Joensuussa.

Asento monitulkintainen

Kotimaan keikkojen merkeissä Erika on nyt julkaissut päivityksen, jossa hän on härskissä asennossa. Vikman nimittäin nähdään kontillaan miehen edessä, pää keskivartalon kohdalla ja miehen käsi hiuksissaan. Tämä asento voidaan joissain tapauksissa yhdistää hieman toisenlaiseen aktiviteettiin.

– ICH KOMME CLUBS! -tour continues… Who’s coming?! Nähääx, Erika Vikman kirjoittaa kuvien yhteydessä.

Äskettäin Lontoossa järjestetty keikka oli yksi Euroopan-kiertueen kohokohdista, sillä se myytiin loppuun jo kuukausia ajoin ennakkoon. Suosiota siis saarivaltiossa riittää. Myös Amsterdamin keikka oli menestys.

Erika Vikmanin nykyinen räväkkä tyyli ja häpeilemättömän rohkeat lyriikat eivät välttämättä tuo ensimmäisenä mieleen, että hän tuli alunperin julkisuuteen vuoden 2016 tangokuningattarena.

Jos upotus ei näy, voit katsoa sen tästä.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.