Brittiläinen laulaja-lauluntekijä Tulisa Contostavlos tuli alunperin tunnetuksi N-Dubz-yhtyeen jäsenenä. Yhtye soittaa pääasiassa hiphop ja r&b -musiikkia. Laulajatähti nähtiin äskettäin tuomarina brittiläisen X Factorin kahdeksannella tuotantokaudella.
Tulisa oli joululomalla bänditoverinsa ja poikaystävänsä Fazerin kanssa Malediiveillä. Pariskunnasta ikuistettiin muun muuassa kuhertelukuvia. Nyt 23-vuotiaan popparin uutisoitiin eronneen pitkäaikaisesta poikaystävästään. Tulisan ja Fazerin luksusloman nimittäin kerrottiin menneen pahasti pieleen, sillä pariskunta ei enää voi sietää toisiaan.
– Tulisa ja Fazer eivät voi sietää toisiaan. He ovat tunteneet toisensa 11-vuotiaasta asti ja heidän suhteensa on ollut myrskyisä, lähteet paljastivat Metro-sivustolle.
Lähteen mukaan Tulisa ja Fazer on jo kuvattu nauttimassa sinkkuelämästä ystäviensä kanssa juhlimisen merkeissä. Tulisa ei ole aiemmin juurikaan puhunut rakkauselämästään julkisuudessa. Hän kuitenkin esiintyi useaan otteeseen julkisuudessa rakkaansa kanssa X-Factor-ohjelman aikaan.
Laulajatähti kertoi taannoin yksityiskohtia rajusta lapsuudestaan Style-lehden haastattelussa. Tulisa kasvoi pahamaineisella alueella Lontoossa ja kertoi aloittaneensa juomisen ja huumeiden käytön jo ennen murrosikää. Hän kertoi myös menettäneensä neitsyytensä 14-vuotiaana. Tulisan mielestä hän kehitti itselleen kovan kuoren nuorena, koska häntä kiusattiin koulussa.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Tulisa Contostavlos tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.
.