Nokialta uutuus: Kännykkäkuvat kätevästi toiselle näytölle

Digi Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Nokia on julkaissut PhotoBeamer-sovelluksen, joka mahdollistaa puhelimesta löytyvien kuvien selailun ja katselun helposti eri ruuduilta verkkoselaimen kautta.

------

Kun sovellus on asennettu puhelimeen, toimii PhotoBeamer menemällä laitteella osoitteeseen photobeamer.com ja skannaamalla puhelimen kanssa sivustolla näkyvä QR-koodi. Tämän jälkeen ruudulla voi selailla katsella puhelimen sisältämiä kuvia.

Kuva: Nokia

Photo Beamer on tarjolla Nokian uusille Windows Phone 8 -puhelimille, Lumia 920:lle sekä Lumia 820:lle ja on ladattavissa Windows Phonen sovelluskaupasta ilmaiseksi. Nokian mukaan PhotoBeamerissa parasta on sen helppous ja nopeus.

Nokian kuvaamiseen liittyvistä toiminnoista vastaava johtaja Samuli Hänninen kommentoi PhotoBeameria: “On mahtavaa nähdä ensimmäinen täysi tuotos uudesta Lundin yksiköstämme, ja loistava tuote joka vahvistaa Nokian johtavaa asemaa kuvaamisessa.”

Yhteistyössä Mobiili.fi.