Sinkkumiehet ja -naiset saamassa erikoiskohtelun metrossa

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Erilaisten deittipalvelujen avulla pyritään kohtamaan elämänsä rakkaus jonkun toisen tahon järjestämänä ilman, että tarvitsee kahlata netissä läpi satoja potentiaalisia profiileja tai juosta keskustan kahviloissa tiirailemassa mahdollisia kumppaniehdokkaita.

Prahan metroon suunnitellaan parhaillaan toisenlaisia keinoja sinkkujen yhteensaattamiseksi. Metrojuniiin on nimittäin mahdollisesti tulossa vaunu, joka on tarkoitettu vapailla markkinoilla käyskenteleville ihmisille.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Prahan metron tiedottaja kertoo, että sinkkuvaunun ideana on tarjota ihmisille mahdollisuus kohdata uusia ihmisiä, viettää heidän kanssaan aikaa ja mahdollisesti jopa jatkaa yhteistä tarinaa myös metromatkan jälkeen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.