Salarakkaat hyvissä väleissä


Ilta-Sanomat uutisoi tänään Salarakkaat -duon, eli Marika Fingerroosin ja Martina Aitolehden välirikosta. Kohukerho-kiertueen tuotantoyhtiön mukaan kyseessä ei ole lopullinen välirikko, ja kiertue jatkuu normaalisti 17. elokuuta Kokkolassa. Kyseisellä keikalla mukana on tosin vain Marika Fingerroos, koska Martina Aitolehti on matkoilla.

------

Samoihin aikoihin Salarakkaat vierailevat useissa medioissa, kuten radioasemilla ja television chat-ohjelmissa. Duon esikoisalbumin äänitykset alkavat syksyllä ja tästä syystä Kohukerho-kiertue jää tauolle ainakin levyn äänityksen ajaksi. Salarakkaiden tiimoilta molemmat osapuolet tekevät kuitenkin juonto- ja pr-keikkoja myös syys-lokakuussa.

Yhtyeen single nousi viime viikolla myös Suomen viralliselle singlelistalle. Kappale on saanut mukavasti soittoa myös klubeissa ja discoissa ympäri maata.