Formulamestari Mika Häkkinen ja hänen vaimonsa Erja ovat Ilta-Sanomien mukaan eroamassa. Lehden tietojen mukaan pariskunnalla on ollut suhteessaan ongelmia jo pidemmän aikaa.
Pariskunta on ollut naimisissa kymmenen vuoden ajan ja heillä on kaksi lasta, 7-vuotias Hugo Ronan ja kaksivuotias Aina Julia. Häkkisten erosta on liikkunut huhuja aiemminkin. Ilta-Sanomien mukaan he tulevat tiedottamaan liittonsa tilasta lähipäivinä.
Häkkiset asuvat nykyisin Monacossa, mutta perheellä on lisäksi hulppea linna Ranskassa ja kesämökki Suomessa.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.