Provinssirockin liput lähes loppuunmyyty

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Seinäjoella 13. – 15. kesäkuuta järjestettävän Provinssirockin lipunmyynti on sujunut vauhdikkaasti. Kaikki liput, lukuunottamatta perjantain päiväkohtaisia lippuja, on tällä hetkellä loppuunmyyty.

Perjantaipäivän ennakkolippuja on edelleen myynnissä. Provinssirockin historian kovin artistikattaus pitää sisällään maailman ykkösnimiä kuten Linkin Park, Serj Tankian ja Foo Fighters. Kotimaisten listaa tähdittävät muiden muassa Lauri Tähkä & Elonkerjuu, Apulanta ja Paula Koivuniemi.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

30-vuotisjuhliaan viettävä Provinssirock tulee vastaanottamaan Törnävänsaaren festivaalialueelle tulevana viikonloppuna noin 25.000 juhlijaa kaikkina kolmena päivänä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.