Take That pettyi raskaasti Brit-ehdokkuuksiin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Yksi maailman menestyneimmistä poikabändeistä, Take That, on jälleen jäänyt muiden artistien ja yhtyeiden jalkoihin Brit Awards -palkintogaalan ehdokkuuksia jaettaessa.

Onnistuneen paluun tehnyt poikabändi sai ainoastaan yhden ehdokkuuden, vuoden brittiyhtye-sarjassa. Bändin jäsenet olivat pettyneitä saatuaan vain yhden ehdokkuuden. Eniten ehdokkuuksia kahmivat Coldplay ja Duffy, jotka molemmat saivat neljä ehdokkuutta.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Duffy on ehdolla Parhaan levyn, Parhaan singleykkösen, Parhaan naispopparin ja Parhaan läpimurron sarjoissa. Coldplay on Duffyn kanssa ehdolla Parhaan albumin ja Parhaan singlen sarjoissa. Lisäksi Coldplay on ehdolla Parhaan live-yhtyeen ja Parhaan yhtyeen sarjoissa. Pystit jaetaan 18. helmikuuta Lontoossa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.