Nykyisin arkkitehdit suunnittelevat rakennuksiin toinen toistaan näyttävämpiä wc-tiloja, mutta joskus voi sattua myös ylilyöntejä. Nyt sellainen on nähty New Yorkin ytimessä Manhattanilla, jossa sijaitsevan talon naistenvessan tapahtumat näkyvät lasiseinän läpi suoraan kadulle.
Kyseessä on Standard-hotelli, jonka Boom Boom Room -ravintolan naisten wc-tilat ovat varmasti täynnä luonnonvaloa, mutta kääntöpuolena kadulla kävelevät tarkkasilmäiset silminnäkijät näkevät kaiken mitä 18. kerroksessa sijaitsevassa vessassa tapahtuu. Pöntöllä istuvat naiset jopa heiluttelevat heitä alhaalla tiiraileville katsojille.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten New York tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.




