Rihannan kiertuebussista löytyi huumeita

Poptähti Rihannalla on maine yhtenä julkkismaailman ekshibitionisteista, jotka eivät pelkää esitellä säännöllisin ajoin paljasta pintaansta niin paparazzikuvissa, kuin esimerkiksi Twitter-tilillään. Tähti on ollut runsaasti otsikoissa myös esimerkiksi väitettyjen huumekuvien vuoksi.

---
---
Kuva: Splash
Kuva: Splash

Nyt yhdestä Rihannan kymmenestä kiertuebusseista on löydetty huumeita. Bussit olivat ylittämässä rajaa Yhdysvalloista Kanadaan, kun viranomaisten havaitsivat kannabiksen hajua. TMZ-verkkosivuston mukaan virkailijat määräsivät kaikki 10 kiertuebussia tutkittavaksi, minkä seurauksena yhden matkustajan hallusta löytyi pieneksi luokiteltu määrä kannabista. Rihanna itse ei ollut tapahtumahetkellä mukana kiertuebusseissa.

Rihanna seurusteli vuosina 2008 – 2009 artisti Chris Brownin kanssa kuukausien ajan, mutta suhde päättyi vuonna 2009 pahoinpitelytapauksen vuoksi. Sittemmin Rihanna antoi väkivaltaiselle eksälleen julkisesti anteeksi ja jouluna 2012 pariskunta vahvisti olevansa taas yhdessä.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.