Sanomalehdissä ja verkkomedioissa sattuu aika ajoin niin, että otsikot ja esimerkiksi mainokset sopivat toistensa kanssa yhteen tavalla, jossa kahdesta toisiinsa liittymättömästä asiasta tulee yhdessä jotain aivan muuta – ja usein hieman kaksimielistä.
Kansainvälinen partiojärjestö ilmoitti äskettäin aikovansa jatkossa hyväksyä jäsenekseen myös homoseksuaaleja henkilöitä. Nyt Albert Lea Tribune -lehti on uutisoinut historiallisesta päätöksestä etusivullaan.
Tulos oli kuitenkin hieman odottamaton, kun ”Partiolaiset hyväksyvät homoseksuaalit” -otsikon alle päätyi toinen yksin sinänsä viaton otsikko ”Sisään takaoven kautta”. Yhdessä ne muodostivat odottamattoman kokonaisuuden.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.
