Ilotulitusnäytös lähti pahasti käsistä – karu näky videolle

Viihdeuutiset Toimittaja:

Suomessa saa ampua taas ilotulitteita huomenna uudenvuodenaattona kello 18.00 alkaen, mutta ei kuitenkaan kaupunkien keskusta-alueilla. Lumettoman vuodenvaihteen takia ilotulitteiden ampumiseen täytyy nyt kiinnittää tavallista enemmän huomiota, ettei tule vahinkoja.

Kuva: YouTube
Kuva: YouTube

Verkossa nähdään nyt video, jossa ilotulitus ei mennyt aivan suunnitelmien mukaan. Hallituksi ja tyylikkääksi ilotulitukseksi kaavailtu ilotulitusnäytös lähti nimittäin pahasti käsistä, kun pommit ja raketit ryhtyivät räjähtelemään täysin hallitsemattomasti yleisömeren edessä. Lopulta ihmiset ryntäävät kauhuissaan pakoon, mutta draaman kaaren mukaan lopussa odotti suuri räjähdys.

Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.