Heidi Klumin eron todellinen syy paljastui – rakas olikin pelkkä lastenhoitaja

Kerroimme alkuvuodesta huippumalli Heidi Klumin olevan taas sinkku. Saksasta kotoisin oleva tv-tähti erosi pari vuotta sitten laulaja Sealista ja vaihtoi aviomiehen henkivartijaansa Martin Kirsteniin. Helmikuussa kuitenkin kerrottiin, että suhde henkivartijamieheen on päättynyt rakkauden puutteesta.

------

Nyt sanaisen arkkunsa RadarOnlinelle on avannut Martin Kirstenin ystävä, joka väittää henkivartijan jättäneen superkuuluisan mallin kyllästymisen takia. Uutisen mukaan Kirsten oli työskennellyt kokopäiväisenä koti-isänä ja lastenvahtina Heidin neljälle lapselle jättäen oman menestyksekkään henkivartijan uransa toissijaiseksi.

Samaan aikaan kun kiireinen ja työntäyteinen Heidi oli hoitanut bisneksiään, oli 41-vuotias Kirsten vienyt lapsia kouluun ja peitellyt niitä iltaisin nukkumaan – kuutena päivänä viikossa. Henkivartija on edelleenkin surullinen erosta, mutta tietää tehneensä oikean päätöksen asiassa.

Huippumallilla on Sealin kanssa kolme yhteistä lasta: kahdeksanvuotias Henri, seitsemänvuotias Johan ja neljävuotias Lou. Lisäksi Heidillä on 10-vuotias Leni tytär aiemmasta liitosta ennen Sealia. Nelikymppinen Heidi Klum on mennyt suhde-elämässään eteenpäin, sillä malli on nähty viettävän aikaa 27-vuotiaan taideasiantuntija Vito Schnabelin kanssa Meksikossa ja New Yorkissa.