Lähestyvä Halloween on saanut aikaan sen, että miljoonat ihmiset pohtivat parhaillaan millaisia naamiaisasuja perheenjäsenet pukisivat ylleen. Nyt eräässä perheessä on keksitty hervottoman osuva naamiaisasu. Kyseessä on Itse ilkimys -animaatioelokuvan hahmo Minion.

Minionin asuun puettu lapsi saa katsojan väkisinkin hymyilemään hyppimällä ja kaatuilemalla kotinsa olohuoneessa. Myös omien perheenjäsenten on vaikea pidätellä nauruaan. Aika näyttää tullaanko Suomenkin kaduilla lähiaikoina törmäämään tällaiseen pikkuihmiseen.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Halloween tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.