Koirille alkoholiton olut – saa takapuolen tuoksumaan paremmalta?

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Lemmikeille on jo vuosikausien ajan kehitelty omia alkoholittomia versioita oluista ja muista ihmisten virvokkeista. Nyt brittiläinen Woof & Brew -panimo on kuitenkin lanseerannut koirille uuden oluen, jonka väitetään tekevän koirasta paremman hajuisen.

---
---

Bottom Sniffer -oluen kerrotaan paitsi maistuvan koiralle, myös parantavan sen elämänlaatua. Voikukan, takiaisen ja yrttien ansiosta juoman väitetään parantavan lemmikin takapuolen hajua, ja näin ollen herättävän myös vastakkaisen sukupuolen kiinnostuksen.

– Kaikki muut koirat tulevat joko jahtamaan lemmikkisi takapuolta tai toivomaan omistavansa yhtä hyvältä tuoksuvan kankun, tuotetta kuvaillaan Firebox-verkkokaupan sivuilla.

Aivan halpaa herkkua Bottom Sniffer ei ole. Neljän pullon pakkaus koirien olutta maksaa verkossa 15,39 euroa.

 

Firebox
Firebox

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.