Taitava koira rikkoi ennätyksen – eniten temppuja yhden minuutin aikana

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Hero-koiraa ei suotta kutsuta supercollieksi. Taitava ja oppivainen koira on päätynyt Guinnessin ennätysten kirjaan suorittamalla sarjan näyttäviä temppuja minuutin aikana.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Yhdysvaltojen Talent-ohjelmassakin esiintynyt Hero teki omistajansa Sara Carsonin kanssa peräti 49 temppua yhden minuutin aikana. Koira siis suoritti miltei yhden tempun sekunnissa.

Hero päihitti aikaisempaa ennätystä pidelleen Smurfin, joka onnistui tekemään minuutin aikana 32 temppua. Ei siis missään tapauksessa huono suoritus kodittomana adoptoidulta rescue-koiralta ja sen omistajalta.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.