Mies yritti kuljettaa roska-astioita liukuportaissa – osoittautui huonoksi ideaksi

Jokaiselle tapahtuu elämässä joskus mokia, jotka olisivat olleet helposti vältettävissä. Viraalina levinneellä videolla todistetaan erään miehen huonosti päättyvää yritystä kuljettaa kahta paperiroskista.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Australian Victoriassa kuvatulla videolla työntekijän tehtävä on ollut toimittaa kaksi roska-astiaa ostoskeskuksen yläkertaan. Hän on päättänyt kuljettaa roskikset rullaportaissa sen sijaan, että olisi käyttänyt noin 100 metriä kauempana sijaitsevaa hissiä.

Miehen laiskuudesta johtunut päätös osoittautui erittäin huonoksi. Roska-astiat nimittäin kaatuivat rullaportaissa, jolloin yksinkertaisesta työstä koituikin huomattavasti odotettua enemmän vaivaa.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.