Syksyssä on ainakin yksi sekä monia lapsia että koiria ilahduttava puoli. Kyseessä on haravoiduista lehdistä koostuvat kasat, joita ilmestyy pihojen ja puistojen laidoille.
Stella-niminen yhdysvaltalaiskoira lukeutuu ehdottomasti lehtikasojen rakastajiin. Se nimittäin ei voi vastustaa lehtien sekaan hyppimistä. Mitä suurempi kasa, sitä parempi siihen on loikata.
Nyt Stellan harrastuksesta on koostettu hauska koostevideo. Hieman yli minuutin pituisella videolla riemastunut koira ryntää ja hyppää näyttävillä tavoilla maasta haravoiduista lehdistä koostuviin kasoihin.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten koira, syksy tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.