Dua Lipa kirjoitti kappaleensa uusiksi – jättihitit kertovat nyt korona-ajan deittailusta

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Iso-Britanniasta maailman maineeseen ponnistanut poptähti Dua Lipa on viime kuukausien ajan viettänyt kesälomaa kotona poikaystävänsä Anwar Hadidin kanssa. Nyt Dua Lipa kutsuttiin esiintymään The Late Late Show with James Corden -keskusteluohjelmaan, jossa kuultiin hieman toisenlaiset versiot tähden suosituista kappaleista.

Dua Lipa esitti yhdessä James Cordenin kanssa hänen tuoreen Don’t Start Now -nimisen kappaleensa ja hieman vanhempaa tuotantoa edustavan New Rules -kappaleen. Biisien sanat oli kuitenkin muokattu tähän päivään ja tällä kerralla kappaleissa laulettiinkin siitä millaista treffeillä käyminen on koronaviruksen vuoksi.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Dua Lipa ja James Corden sanelivat uudet säännöt deittailulle. He painottivat turvavälien pitämistä, käsien pesemistä ja hengityssuojaimen käyttämistä. Lauluissa kerrottiin myös ensitreffit tapahtuvat nykyään ravintoloiden ja yökerhojen sijaan kotona zoom-videoneuvotteiden muodossa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.