Bam Margeran vaimo haki lapsen huoltajuutta – ei kuitenkaan avioeroa

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Jackass-ryhmästä kuuluisuuteen noussut Bam Margera on ollut viime aikoina kohujen keskiössä. Päihdeongelmainen tähti sai taannoin potkut tulevasta Jackass Forever -elokuvasta ja nosti asiasta oikeusjutun. Nyt Bam on otsikoissa perhe-elämän ongelmien vuoksi.

Bam Margeran vaimo Nicole Boyd on hakenut oikeusteitse pariskunnan lapsen täyttä huoltajuutta. TMZ-sivuston mukaan Nicole on valmis antamaan Bamin tavata 3-vuotiasta Phoenix Wolfia jatkossakin, mutta vain hänen hyväksymänsä valvojan läsnäollessa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Epätavallisen tapauksesta tekee se, että tyypillisesti huoltajuutta haetaan avioerojen yhteydessä. Nicole ei kuitenkaan ole ainakaan toistaiseksi hakenut avioeroa. Pariskunta meni naimisiin Islannissa vuonna 2013, ja heidän Phoenix-lapsensa syntyi joulukuussa 2017.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.