Ozzy Osbourne ehti vielä ennen kuolemaansa esiintyä viimeistä kertaa heinäkuun alussa. Artistin kotikaupungissa, Englannin Birminghamissa järjestettiin 5. heinäkuuta rockin suurnimien tähdittämä Back to the Beginning: Ozzy’s Final Bow -tapahtuma. Konsertti kulminoitui Black Sabbathin alkuperäiskokoonpanon viimeiseen esiintymiseen.
Loppuunmyyty tapahtuma oli katsottavissa kotoa käsin maksullisena ja suorana livestream-lähetyksenä. Konsertissa kuvattu taltiointi tullaan näkemään myös elokuvateattereissa. Useita tunteja kestänyttä tapahtumaa ei mahduteta kokonaan konserttielokuvaan, vaan kyseessä on Variety-lehden mukaan noin 100-minuuttinen kooste.
Mercury Studios -yhtiön tuottama konserttielokuva julkaistaan elokuvateattereissa alkuvuodesta 2026. Myöhemmin elokuva julkaistaan myös kotona katsottavassa fyysisessä ja digitaalisessa muodossa. Live-esiintymisten lisäksi elokuva sisältää myös haastatteluja ja katsauksia kulissien taakse.